Petronas Towers

Kuala Lumpur i siedziba firmy Petronas

Dłuższy brak mojej aktywności na blogu zaczął mnie niepokoić. Tym bardziej, że na dysku uśpiona jest cała masa materiału gotowego do zamieszczenia, ale Inne Ważniejsze Sprawy przejęły pałeczkę dyrygenta, blog na chwilę został w uśpieniu. Tak być co oczywiste nie może, bo nadal żyję i działam. Tym razem chciałam pokazać Wam Moi ‚Follołersi’ coś bardziej architektonicznego, kawał dobrej i dość dobrze znanej architektury (dla architektów na pewno) w postaci bliźniaczych wieżowców Petronas Towers. Owe dwie połączone wieże znajdują się w Kuala Lumpur, w stolicy Malezji.

Muszę przyznać, że taki biurowy budynek robi spore wrażenie. Nie jest to z pewnością krakowski  potocznie zwany „Błękitek”… Petronas Twin Towers mierzy 452 m i został otwarty w 1998 roku. Jego twórcą jest architekt César Pelli (z Argentyny). W latach 1998-2004 bliźniacze wieże Petronas Towers były najwyższymi na świecie. W wieży „Tower One” swoją siedzibę ma malezyjska firma naftowa – Petronas.

Jako jeden z turystycznych punktów obowiązkowych w Kuala Lumpur, udało się i mnie na niego wjechać. Cała pełna niepokoju – o pogodę głównie. Początek pory deszczowej to nie najlepszy czas na fotograficzne plony, szczególnie jeśli cenimy sobie wygodę i przewidywalność warunków atmosferycznych. A kto ich nie ceni. Było zatem różnie… Deszcz, najpierw w zawieszeniu, następnie pod postacią kłębów chmur, które podkręciły widoki z  na miasto. Od wody błyszczały się wszelkie powierzchnie nią zamoczone. Przemoczone były i nie raz buty, parasolki wydawały się być zbyt małe, by ochronią przed ogromną ulewą. Udało się, myślę nawet, że nie najgorzej, i z dwóch naszych również bliźniaczych aparatów, powstało to, co poniżej (z tego miejsca pozdrowienia dla Łukaszka 😛 ).

Wyjątkowo dobrze w obiektywie prezentowały się nowoczesne metaliczno-błyszczące wnętrza, zarówno w postaci okładzin na ścianach jak i polerowanych kamiennych podłóg. Dużo światła, lamp i przeszkleń. Patrząc na wykonane zdjęcia przy tej chmurnej pogodzie, nawet tak bardzo nie żałuję, że nie było słońca… To uczy, że nawet z deszczu, niekoniecznie trafi się pod (fotograficzną)  rynnę!


 IKONA - Kuala Lumpur copy

Kuala Lumpur_19

Kuala Lumpur_18

Kuala Lumpur_16

Kuala Lumpur_1

Kuala Lumpur_15

Kuala Lumpur_12

Kuala Lumpur_2

Kuala Lumpur_23

Kuala Lumpur_11

Kuala Lumpur (6)

Kuala Lumpur_29

Kuala Lumpur (2)

KL 1

Kuala Lumpur_7

Kuala Lumpur_14

Kuala Lumpur_4

1 - dual - Kuala Lumpur

Kuala Lumpur_25

Kuala Lumpur_22

Kuala Lumpur_21

Kuala Lumpur_20

Kuala Lumpur (1)

3 thoughts on “Petronas Towers

    1. Wjazd na takie wysokie budynki to zazwyczaj gwarancja świetnego widoku, więc osobiście polecam zawsze 🙂 A do Dubaju to bym się wybrała, oj tak! Choćbym miała później go nie zachwalać to zobaczę chętnie.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s