Bratysława – że niby tu nic nie ma?

Przekornie, odnosząc się do informacji zasłyszanych, jako że Bratysława, stolica Słowacji, nie ma wiele do zaoferowania dla przyjezdnych – zgłaszam sprzeciw! Dziś Wam jeszcze pokażę, iż to nieprawda i kłamstwo, ot co! Z racji bycia całkiem blisko nas, miasto może pomijane będąc „na trasie do” jest bardzo ciekawym miejscem wypadowym. Obejrzyjcie galerię zdjęć i sami osądźcie, czy jego zwiedzanie wpisujecie do kalendarza.


Bratysława - IKONA


Wracając do samych zdjęć, czyli tej najlepszej chwili, kiedy przypominam sobie wszystkie moje uwiecznione na nich mijane miejsca, często szybko, bo trzeba iść dalej, zobaczyć więcej. To łapczywość i ciągły niedosyt turysty fotografującego. Oszczędzając czas na jedno, kurcząc go i wyciskając lecimy w inne miejsce, żeby było lepiej i bardziej. To pazerność. Chciwość, która powoduje, że zdjęć przywozimy całe mnóstwo po choćby najmniejszej wycieczce… Nieraz brak czasu by zdjęcia te obrobić. Niechlubnie tak było w przypadku Bratysławy, kiedy została przygnieciona Sprawami Bieżącymi. Dziś do niej wróciłam i cieszę się z tego niezmierni. Oby i Was podobnie.

Na powitalnym zdjęciu umieściłam budynek Radia z Bratysławy – Slovenský rozhlas. Ten nieco kosmiczny budynek przypomina odwróconą piramidę, wbitą w ziemię przez kosmiczną siłę. Jest niezwykły. W chwili obecnej przestrzeń wokół niego jest mocno styrana czasem. W mieście więcej jest tego typu traktowanych po macoszemu obiektów, jednak co należy przyznać – nie do końca wychodzi im to na złe. Najprościej – charakter lekko zmechaconego wełnianego swetra. Mimo, że nadszarpnięty, to nadal grzeje. A kto nie lubi, kiedy mu po prostu ciepło?


Bratysława radio

Bratysława - dual 1


Gdzie pójść i co zobaczyć koniecznie w Bratysławie:

  • Slovenský rozhlas – kosmiczny budynek radia.
  • Trawiaste nadbrzeże Wełtawy – powiew luksusu na nadbrzeżu z apartamentami, gdzie w parterze znajdziemy miłe kawiarenki, czas płynie tu słodko i wolno.
  • Zamek – prostota i ład przestrzeni i świetne miejsce widokowe na miasto.
  • Kawiarnia na moście UFO – miejsce najbardziej charakterystyczne dla Bratysławy, miejsce widokowe, skąd pijąc kawę (można też zjeść obiad) obejrzymy sobie kawał miasta z innej perspektywy.
  • Wzgórze z pomnikiem żołnierzy radzieckich Slavin – majestatyczna budowla z doniosłym pomnikiem, kolejny popularny punkt widokowy w mieście (tak, Bratysława płaska nie jest!)

 


 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s