Cracovia Maraton

W ostatnią niedzielę w Krakowie miał miejsce Cracovia Maraton. Z uwagi na to, że przygodę z bieganiem dopiero zaczynam, naturalnym wyjściem i świetną okazją było przejechanie go rowerem. Za mną mam już dziesiątki podobnych przejażdżek, choć sama nie wiem dlaczego uznałam je za nieistotne pod względem propozycji wycieczki na blogu. Dla rowerzystów z Krakowa trasa ta może nazbyt oczywista, ale dla tych, co nie stąd, niech zobaczą kawałek mojego niedzielnego maratonu. Zatem start!

Kraków maraton - IKONA s


Trasa prowadzi między innymi wałami wzdłuż rzeki Rudawy do Lasku Wolskiego (podjazd lasem ścieżką rowerową) pod ZOO i tamtejszymi leśnymi ścieżkami. Dalej po wykonaniu kółka w Lasku pokręciliśmy się nieco w Parku Decjusza koło niecodziennych rzeźb autorstwa Bolesława Chromego, który ma tutaj swoją autorską galerię. Te uchwycone na zdjęciach to tylko kilka z prezentowanych przed budynkiem. Do samej galerii można naturalnie wejść i zobaczyć więcej sztuki tego Pana. Moją ulubioną rzeźbą zostali kolarze z tytułowego nagłówka (teraz tylko czekam na taką smukłą sylwetkę jaką mają oni…).

Dalej trasa prowadziła ponownie wałami wzdłuż Rudawy, koło Krakowskich Błoni i na bulwary przy Wiśle. Potem docelowo do Kładki Bernatki, skąd już rzut beretem przez Rynek Podgórski (plac nadal w remoncie) pod górę na Kopiec Kraka (za nami przejechane 24 km). Tu ku mojej uciesze jakiś czas temu zostały nieco wyrównane ścieżki prowadzące pod kopiec, dzięki czemu dość bezstresowo i bardziej równą drogą można podjechać na górę. Rzut oka na okolicę przy chłodnej i wyjątkowo wietrznej niedzielnej scenerii i wracamy do kładki, by przejechawszy przez Kazimierz ulicą Starowiślną kierować się na Rynek.

Dalszy przejazd miał za zadanie uzupełnić kilometrażowy brak do pełnego maratonu, zatem prowadził już przez nieco mniej interesujące okolice, tj. do Kauflandu, prze ul. Wybickiego pod estakady na Rondzie Ofiar Katynia, ul. Armii Krajowej (ścieżka rowerowa) i Lucjana Rydla. Dalej do miejsca wyjazdu w celu uzupełnienia braków kalorycznych w organizmie i niezbędnego nawodnienia zmęczonego ciała 🙂


PARAMETRY TRASY:

Długość trasy – 42,35 km

Czas przejazdu – 5 h

Różnica wysokości – 160 m


Mapka z Google Earth - Maraton

Wykres z Google Earth - Maraton

Mapka GPSIES - Maraton

QR - Trasa Maraton Kraków - BANER 2

Kraków maraton (14) Kraków maraton (15)

Kraków maraton (2)

Kraków maraton DUAL 1 Kraków maraton DUAL 2 Kraków maraton DUAL 3

Kraków maraton (3) Kraków maraton (10) Kraków maraton (11) Kraków maraton (12)

Kraków maraton (2) Kraków maraton (17) Kraków maraton (18) Kraków maraton (19)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s